n w    w w w w

baner
Aktualnie czytasz:   Gimnazjum nr 2 w Lachowicach
large small default
Drugie miejsce w konkursie "Sekrety Sztuki"

Kilka tygodni temu do naszej szkoły przyszło zawiadomienie o konkursie „Sekrety Sztuki”. Pani mgr Danuta Mizera – Stopa postanowiła zebrać ekipę w składzie: Martyna Łoboda, Magdalena Szczerba, Paulina Międzybrodzka i Jakub Stanik. 30 marca w Makowie Podhalańskim w Zespole Szkół im. Św. Jana Kantego odbyła się impreza, gdzie zjechało się 10 gimnazjów z okolicy. Każda grupa była oceniana w czterech kategoriach. Pierwszą z nich była część teoretyczna – zestaw pytań z tematu Fotografia. Drugim zadaniem było przygotowanie krótkiej prezentacji na temat słynnego fotografika. Nasza drużyna przygotowała kilka słów dotyczących Karoliny Miądowicz (prezentację zrobiła Martyna Łoboda). Trzecim ocenianym punktem były wykonane uprzednio zdjęcia, które dostarczaliśmy w formie prac na wystawkę. Ostatnią i najciekawszą kategorią był konkurs plastyczny – wykonanie projektu pełnej stylizacji postaci związanej z konkretnym gatunkiem filmowym (mieliśmy przywieźć ze sobą materiały do tego potrzebne, choć część z nich była na miejscu). Wylosowaliśmy film science – fiction. Ustylizowaliśmy Magdę na tytułowego Avatara, a Jakuba na Pogromcę Hanki. Dzięki temu udało się zdobyć II miejsce! Z czterech kategorii zdobyliśmy 76,2 pkt. Wyprzedził nas Budzów (81,9 pkt), a za nami umiejscowiła się Stryszawa (74,9 pkt). Pierwsze trzy miejsca otrzymały nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy w maju pojadą na wycieczkę. Zapraszamy do galerii!

Autor: PM